Oferta

Oferujemy bale toczone-ocylindrowane lub prostokątne (z podwójnym pióro-wpustem), do budowy domów z drewna. Firma Wimar mieści się w Łodzi, ale dostarczamy materiał i realizujemy budowle na terenie całego kraju.

Bale świerkowe - jest bardzo dobrym wyborem dającym za niewielką cenę, bardzo wysokiej klasy budulec. Trwały i ekonomiczny zarazem.

Domy z drewna to powrót do dobrych, trochę zapomnianych tradycji. To czysta ekologia, a jednocześnie ekonomia, wygoda jak też i prestiż.

Taki dom wygląda pięknie i ekskluzywnie na tle tysięcy identycznych budowli z pustaka czy innych pospolitych materiałów.

Dom z bali to również ekonomia, zarówno podczas budowy (drewno jest stosunkowo tańszym budulcem od pozostałych konwencjonalnych materiałów), jak też podczas eksploatacji.

Drewno dzięki swojej bardzo wysokiej izolacji termicznej, zapewnia przyjemny chłód latem i duży komfort cieplny zimą, bez konieczności szczególnego nagrzewania.
Z tych powodów i dzięki swym naturalnym super właściwościom, domy z drewna są tradycyjnie budowane w zimniejszych stronach naszej planety, takich jak kraje skandynawskie, Kanada, Rosja czy górskie rejony Europy.

Domy z bala dzięki swym zaletom zdobywają coraz liczniejszą rzeszę zwolenników. Wnętrze takiego budynku tworzy szczególną atmosferę spokoju i ciepła.

Dom z bala posiada piękny zapach, żywica zawarta w drewnie napełnia pomieszczenia czystością i swoistym aromatem. Zawarte w materiale fitoncydy skutecznie eliminują wzrost flory bakteryjnej i grzybów.

Substancje eteryczne aktywnie wpływają na leczenie różnorakich chorób i dolegliwości, szczególnie korzystnie na drogi oddechowe.

Piękny urok naszych konstrukcji pozwala zrezygnować z drogich i pracochłonnych robót wykończeniowych.
Ciepły kolor belek sosnowych czy świerkowych napełni wnętrze własnym światłem.
Jednakże technologia budowy takiego obiektu wymaga sporej wiedzy fachowej i doświadczenia. Dlatego warto więc sprawdzić komu powierza się budowę swojego wymarzonego siedliska.

Domy z bali buduje się z tak zwanego materiału „zielonego”, to znaczy niesuszonego, o wilgotności około 20-24%, nie jak błędnie niektórzy sądzą z tarcicy suszonej.

Bal o wilgotności 20-24% pod wpływem ciężary ściany, podczas schnięcia „siada”, dostaje tak zwaną „osadkę” i elementy konstrukcji dopasowują się jeden do drugiego, co daje jednolitą ścianę niwelując szczeliny.

Drewno  powinno posiadać specjalny certyfikat fitosanitarny, świadczący że jest wolne od chorób i pasożytów.